Jak przygotować klimatyczne garden party?

Stworzenie klimatycznego przyjęcia w ogrodzie wcale nie jest trudne. Zadbajmy o szczegóły, pomyślmy o oświetleniu i zaplanujmy menu. Na pewno wyjdzie doskonale!

Jak zaplanować nieformalne, przyjemne spotkanie ze znajomymi czy rodziną pod gołym niebem? Wbrew pozorom, urządzenie garden party wcale nie jest logistycznie skomplikowanym przedsięwzięciem – wystarczy zaopatrzyć się w kilka gadżetów, które umożliwią relaks na świeżym powietrzu. Po pierwsze, zastanówmy się, który kąt naszego ogrodu stanie się najlepszą scenerią letniego odpoczynku. Taras, weranda, specjalnie wydzielone miejsce na grilla wyłożone klinkierową kostką, okolice przydomowego dmuchanego basenu są najczęściej usytuowane w pobliżu kuchni lub salonu, lokalizacje te będą więc najbardziej optymalne. Poza tym w razie chłodu czy deszczu będzie można szybko przenieść się do wnętrza domu.

Grillowanie

Jednym z największych uroków przyjęcia w ogrodzie jest wspólne biesiadowanie. Atmosfera, świeże powietrze, ruch z pewnością sprawią, że szybko zgłodniejemy. Ponadto, czy jest coś przyjemniejszego niż ogrodowe barbecue, grill z gorącą kiełbaską czy nawet ognisko? Na pewno będziemy potrzebować tu szczypiec, widelców i łopatek. Ponadto nie można zapomnieć o talerzach i kubkach. Można użyć tradycyjnej zastawy lub zdecydować się na wersję papierową, która oszczędzi nam później długiego sprzątania.

Nastrojowe oświetlenie

Nic tak nie tworzy atmosfery w letni wieczór jak przyćmione, delikatne oświetlenie tarasu, które powinno subtelnie podkreślać aranżację, tworzyć intrygujące cienie, utrzymywać otoczenie w lekkim, nastrojowym półmroku. Sprawdzą się tu szczególnie tzw. solary czyli ustawione dookoła tarasu lampy z ogniwami fotowoltaicznymi, które nie wymagają zasilania. Innym sposobem na stworzenie bajkowej atmosfery są świece. Specjalne świece zapachowe dodatkowo odgonią komary i owady co pozwoli cieszyć się niezakłóconym spokojem.

Stylowe dodatki

Ponadto pamiętajmy o dodatkach takich jak miękkie koce i kolorowe poduszki. Odpowiednio dobrane meble ogrodowe sprawią, że poczujemy się jak we wnętrzu eleganckiego salonu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.