Jak nie popełnić błędu przy wyborze mieszkania

Wybór i zakup mieszkania jest ważna decyzją. Wymaga dokładnego i strategicznego przemyślenia, aby później nie niczego żałować. Sam odbiór mieszkania od dewelopera mógłby się wydawać jedynie szybką formalnością. Nic bardziej mylnego.

Odpowiednia lokalizacja

Pierwszym i zarazem najważniejszym krokiem jest dobór odpowiedniej lokalizacji. Oprócz indywidualnych upodobań, kluczowym i przeważającym elementem może być zasobność naszego portfela, bądź zdolność kredytowa. Należy uważać na wszelakie oferty jakie proponują nam deweloperzy. Warszawa, Kraków czy Wrocław są większymi miastami, w których rzecz jasna pojawia się znacznie więcej nieuczciwych deweloperów.

Aby nie paść ofiarą oszustwa, warto przejrzeć wszystkie osiągnięcia i sprzedaże inwestora. Przeglądanie ofert w internecie może być często zgubne, dlatego lepiej polegać na zaufanych firmach.
Po dokładnym przejrzeniu mieszkania oraz okolicy należy zorientować się czy w pobliżu nie będą powstawać dodatkowe budowle, które mogą spowodować, że pierwotny widok za oknem może się całkiem zmienić.

Umowa deweloperska i odbiór mieszkania

Jeśli zdecydowaliśmy się już na zakup mieszkania przychodzi teraz moment na podpisanie umowy deweloperskiej. Jest to umowa przedwstępna lecz pełni ona funkcję notarialną. Określa więc wszelkie świadczenia finansowe wobec inwestora. Jest to dla kupującego niezwykle ważne, gdyż zawiera już ostateczną cenę mieszkania.

Żeby odebrać mieszkanie często czeka się miesiącami. Jednak gdy już do tego dojdzie, także trzeba być odpowiednio przygotowanym. Warto zatrudnić odpowiednią osobę do pomocy, aby dokładnie sprawdzić czy deweloper wywiązał się z umowy. Należy dokładnie sprawdzić każdy zakamarek budynku, aby być pewnym w 100 procentach, że mieszkanie jest w pełni sprawne.

Nie bójmy się także negocjować – zawsze warto spróbować. W końcu ostateczne rozliczenie może być dla nas korzystne. Korzystne jest także zadawanie pytań, aby mieć pewność, że przedstawiana oferta jest tym czego oczekujemy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *