Stojaki reklamowe i ekspozycyjne – sposób na reklamę

Stojaki reklamowe i ekspozycyjne są obecnie stałym elementem praktycznie wszystkich punktów sprzedażowych. Chociaż zajmują stosunkowo niewielką ilość miejsca w sklepie, posiadają bardzo wiele istotnych zastosowań merchandisingowych. Skutecznie przyciągają wzrok klientów oraz zachęcają do zapoznania z promowanym produktem oraz ofertą całego sklepu, a tym samym przyczyniają się do zwiększania sprzedaży.

Regały ekspozycyjne

Praktyczny regał reklamowy z kartonu

Do najpopularniejszych oraz najczęściej spotykanych ekspozytorów należą kartonowe stojaki reklamowe. Dzięki zastosowaniu ekologicznego materiału są one całkowicie biodegradowalne, a przy tym bardzo lekkie oraz wyjątkowo łatwe w transporcie. Kartonowy stojak reklamowy można również poddawać niemal dowolnemu formowaniu, co znacząco poszerza możliwości konstrukcyjne oraz designerskie całej ekspozycji. Kartonowy ekspozytor reklamowy jest bardzo łatwy w montażu, a zarazem nie wymaga inwestowania dużych środków finansowych. Dodatkową zaletą jest fakt, że jakość druku na materiale kartonowym charakteryzuje się bardzo wysoką jakością. Regał reklamowy można wykorzystać na przykład do prezentowania ulotek, co stanowi doskonałe uzupełnienie nowoczesnego stoiska wystawienniczego. Ulotki są bardzo skutecznym rodzajem nośnika promocji wizualnej, ponieważ natychmiastowo przyciągają wzrok i zachęcają klientów do zapoznania się z zamieszczoną na nich treścią.

Skuteczny ekspozytor reklamowy

Ponieważ głównym zadaniem stojaków reklamowych jest wzbudzenie zainteresowania ze strony potencjalnych konsumentów, muszą one bardzo skutecznie wyeksponować promowany produkt. Zazwyczaj profesjonalny ekspozytor reklamowy wykonany jest z metalowego stelaża bardzo dobrej jakości. Do produktu oraz loga producenta nawiązuje natomiast odpowiedni display reklamowy, z estetycznie wkomponowaną grafiką. Tego typu stojak reklamowy może powstać przy uwzględnieniu indywidualnego kształtu, wagi oraz rozmiaru produktów, które będą na nim eksponowane. Z tego powodu dedykowane ekspozytory reklamowe są obecnie bardzo popularne i zamawiane przez największe światowe firmy. Produkcją stojaków zajmują się specjalne przedsiębiorstwa, które wykorzystują podczas przygotowywania projektów podstawowe zasady merchandisingu oraz własne, wieloletnie doświadczenie w branży reklamowej. Decydując się na zamówienie profesjonalnych stojaków i ekspozytorów reklamowych, warto skorzystać z oferty wykonawcy, który będzie w stanie dostosować się do wszystkich wymagań oraz indywidualnych potrzeb klienta.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *