Prosta konfiguracja sieci lokalnej

Do prawidłowego skonfigurowania domowej sieci lokalnej wcale nie jest potrzebna rozległa wiedza informatyczna. Każdy użytkownik komputera jest w stanie przeprowadzić ten proces, ponieważ jest to bardzo proste.

 

keyboard-1280071-mDo prawidłowego skonfigurowania domowej sieci lokalnej niezbędny jest router.

Standardowe routery, routery wifi oraz routery 3G/4G dbają o to, aby wszystkie komputery w naszej domowej sieci miały takie same adresy IP. Najrozsądniejszą opcją jest ustawienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa w naszym routerze poprzez m.in utworzenie hasła w sieci bezprzewodowej.

Jeżeli posiadasz system operacyjny Windows XP, Vista, Windows 7 oraz Windows 8 należy wejść w Panel sterowania, aby skonfigurować kartę sieciową. Kliknij prawym przyciskiem myszki i wybierz z listy „właściwości” a następnie wybierz protokół internetowy IPv4. W ustawieniach zaznacz opcję „Uzyskaj IP automatycznie”.

Konfiguracja routera opiera się na kilku krokach:

1. Za pomocą kabla sieciowego podłącz router do komputera.
UWAGA! Uprzednio odłącz ewentualne modemy sieciowe od komputera.
2. W przeglądarce internetowej wpisz adres administracyjny Twojego routera. (Znajdziesz go w dołączonej instrukcji użytkowania).
3. Podaj login administratora oraz hasło.
4. W zakładce LAN Setup -> Adances znajdują się ustawienia.
5. W sekcji Use Router ad DHCP Server znajduje się pula adresów.
6. W zakładce Wireless Settgins -> Setup znajdują się wszystkie ustawienia dotyczące konfiguracji sieci bezprzewodowej m.in możesz dodać hasło do swojej sieci bezprzewodowej – do tego celu musisz wybrać opcję WPA2-PSK oraz wpisać silne oraz bezpieczne hasło.
7. W sekcji Basic Settings znajdują się wszystkie ustawienia połączenia do Internetu.
Szczegółowe informacje znajdziesz w instrukcji dołączonej do routera.
Ostatnim krokiem jest wybranie typu sieci. W zależności od systemu operacyjnego jest to sieć o nazwie „Dom” lub „Sieć domowa”.

Więcej informacji na temat konfiguracji routerów znajdziesz na http://www.contica.pl/

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *