Internet w pokoju hotelowym – to już standard

Przeprowadzane wśród podróżujących badania marketingowe udowadniają tezę, iż jednym z najistotniejszych dla gości hotelowych jest możliwość swobodnego dostępu do Internetu.

urzadzenia sieciowe w hotelachNie dziwi więc rosnące zainteresowanie właścicieli hoteli możliwościami, jakie stwarzają sieci komputerowe.
W wielu przypadkach sam dostęp do Internetu to za mało, szczególnie w dużych ośrodkach, gdzie potrzebne są bardziej skomplikowane urządzenia i rozwiązania sieciowe. Największe ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty mają coraz większe zapotrzebowania i wymagania. Poza oferowaniem bezprzewodowej sieci dla swoich gości, muszą zachować łączność z oddziałami, czy biurami zlokalizowanymi w różnych budynkach, nie zapominając przy tym o bezpieczeństwie.

Jednak tam gdzie jest popyt pojawia się i podaż. Na rynku telekomunikacyjnym pojawia się coraz więcej firm, oferujących rozwiązania bezprzewodowe i VPN. Dzięki nim możliwy jest dostęp do wielu punktów sieciowych, np. w kawiarniach, restauracjach czy barach. Do prawidłowego funkcjonowania sieci używane są routery bezprzewodowe, bramki umożliwiające dostęp do Internetu i VPN. Nie zapomina się przy tym o zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa – stosowane są filtry treści webowych, które uniemożliwiają dostęp do niepożądanych witryn www.

Wszystkie te udogodnienia mają za zadanie ponieść komfort wypoczynku i zapewnić gościom jak najlepsze warunki. Wielu z gości hotelowych przybywa w celach służbowych, inni Internet wykorzystują do kontaktu z rodziną i znajomymi. Dostęp do sieci staje się już w naszym kraju standardem takim samym jak czysta pościel czy ciepła woda w kranie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *