Pożyczka na startup

Z pojęciem „startup” spotkał się już chyba praktycznie każdy. Pod tym hasłem ukrywa się prawdopodobnie jeden z najpopularniejszych obecnie pomysłów na założenie własnego biznesu. Początki takiej inicjatywy mogą być trudne, zwłaszcza pod kątem jej sfinansowania. Teraz jednak można skorzystać z preferencyjnych pożyczek unijnych na rozwój własnego startupu. Sprawdź!

Cóż to takiego, ten startup?

Startup to dość młode rozwiązanie, które nie posiada jeszcze własnych, precyzyjnie określonych ram znaczeniowych. Można jednak zaryzykować stwierdzenie, że startup to ludzka działalność powstała w celu budowania nowych produktów lub/i usług w niepewnych warunkach sukcesu rynkowego. Aby więc w ogóle wystartować z pomysłem, zwiększyć swoje szanse rynkowe i trafić z produktem w gusta odbiorców, warto postarać się o preferencyjną pożyczkę na startup.

Pożyczka na startup

Jeżeli np. pragniesz otworzyć swój biznes w województwie małopolskim, możesz skorzystać z pożyczki na warunkach rynkowych według stopy referencyjnej lub na warunkach korzystniejszych niż rynkowe w wysokości od 10 tys. PLN do nawet 1 mln PLN. Głównym celem takiej pożyczki jest wsparcie finansowe firm działających na rynku nie dłużej niż 24 miesiące. Pożyczka na startup jest udzielana na realizacje inwestycyjne oraz wspomaganie rozwoju przedsiębiorstw na wczesnym etapie ich funkcjonowania. To doskonała propozycja dla wszystkich przedsiębiorców dopiero zaczynających swoją przygodę z poważnym biznesem.

Co możesz sfinansować dzięki pożyczce na startup?

  • wszelkie zakupy nowoczesnych urządzeń produkcyjnych, które pomogą Ci wprowadzić na rynek innowacyjny produkt lub usługę,
  • rozwój nowych rynków zbytu, jak np. handel internetowy w postaci sklepu online,
  • różne inwestycje mające na celu zastosowanie w biznesie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych,
  • modernizację istniejących instalacji produkcyjnych pod kątem dostosowania ich do obecnych standardów technologicznych,
  • kapitał obrotowy, jednak wyłącznie pod warunkiem, że będzie to ściśle związane z działalnością inwestycyjną oraz dalszym rozwojem firmy.

Podstawą każdego biznesu, a tym samym sukcesu rynkowego, jest dobry, innowacyjny pomysł na produkt lub usługę. Jednak na nic nawet najlepsza idea bez odpowiedniego kapitału, a taki kapitał najlepiej zyskać dzięki preferencyjnym pożyczkom unijnym.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *