Potykacze reklamowe jako ciekawy sposób na promocję biznesu

Zabiegani przechodnie rzadko kiedy mają czas albo ochotę przyglądać się każdej witrynie sklepowej. Stąd też czasem trudno jest wypromować swój biznes i zwrócić na siebie uwagę. Aby tak się stało, warto pomyśleć o nieco innej formie reklamy, jaką są potykacze. To właśnie one – ustawione na chodniku – na pewno zostaną zauważone.

Potykacze reklamowe

Są one dowodem na to, że skuteczna reklama nie musi być kosztowna. Zainteresowanie może wzbudzić bowiem dość proste rozwiązanie, jakim jest zwykła tablica reklamowa, nazywana właśnie „potykaczem”. Sekret tkwi w tym, że stoi ona niejako na drodze przechodnia, dlatego od razu przyciąga jego wzrok. Potykacze reklamowe sprawdzają się w niemal każdej branży. Mogą informować o godzinach otwarcia lokalu, istotnych informacjach, aktualnych promocjach czy wyróżnionych produktach. Niezależnie od zamiarów, potykacz pozwoli na efektywną reklamę i sprawną komunikację z potencjalnymi klientami. Co ważne, jest to także doskonałe miejsce na coś bardziej oryginalnego, to znaczy na zwrócenie uwagi przechodniów czymś zabawnym albo nietypowym (np. rymowanką, śmiesznym rysunkiem, itd.). Taki zabieg zachęci do wstąpienia do środka lokalu.

potykacze reklamowe

Kiedy używać potykaczy?

Tak naprawdę nie ma tu wielu ograniczeń, ponieważ ten typ reklamy pasuje niemal do każdej branży i firmy. Jest to bowiem zarazem oszczędne i skuteczne narzędzie promocyjne. Ustawia się je przed:

  • sklepami (spożywczymi, odzieżowymi i przemysłowymi),
  • lokalami gastronomicznymi (kawiarniami, restauracjami, cukierniami, barami, pubami),
  • biurami podróży,
  • hostelami i hotelami,
  • punktami usługowymi (salonami fryzjerskimi i kosmetycznymi, zakładami krawieckimi oraz warsztatami samochodowymi),
  • kancelariami adwokackimi i biurami nieruchomości,
  • gabinetami lekarskimi czy stomatologicznymi.

Coraz częściej zdarza się też, że potykacze reklamują ofertę kin, galerii, teatrów i muzeów. Co ważne, najczęściej ustawiane są na świeżym powietrzu, jednak zdarza się też, że dobrze służą także w pomieszczeniach zamkniętych (np. w hotelach, galeriach handlowych czy na korytarzach większych instytucji).

Zalety potykaczy reklamowych

Potykacze są bardzo wygodne, ponieważ pozwalają na tanią, szybka i bezproblemową zmianę treści reklamy. Na potykaczach kredowych (z drewnianymi ramiami) wystarczy zetrzeć wcześniejszy napis, a w potykaczach aluminiowych trzeba jedynie otworzyć ramy zaciskowe i wymienić plakat czy ręcznie wypisany karton. Nie potrzeba do tego żadnych specjalnych narzędzi, a wszystko trwa mniej niż minutę. Kolejną zaletą tego rodzaju promocji są niewielkie rozmiary potykacza, a więc to, że nie zajmuje on wiele miejsca (na rynku wybiera się między rozmiarami XS do XL). Nie jest to też przedmiot ciężki (waży od 4 do 6 kg) i dzięki temu można go swobodnie przestawiać). Potykacze reklamowe nie są też drogie, najprostszą ich wersję można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Oczywiście jeśli chce się wybrać egzemplarze bardziej wyjątkowe (przez swój kształt czy kolor), to będą on trochę droższe. Podsumowując, potykacze są reklamą skuteczną, bo świetnie przyciągają wzrok. Do tego są tanie, trwałe, łatwe w obsłudze i pasują do niemal każdej branży.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *