Portal GUS autorstwa Ideo wyróżniony dwoma statuetkami

Statuetki dla GUSTegoroczna odsłona zestawienia Webstarfestival wyróżniła portal GUS dwoma tytułami w kategorii „Administracja Publiczna”. Jedna z nich została przyznana przez członków Akademii Internetu, składającej się z przedstawicieli branży interaktywnej. Drugie wyróżnienie serwis otrzymał od internautów, którzy korzystają z niego na co dzień.

Podczas jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu przyznano 37 Webstarów – nagród dla najlepszych stron www oraz kreacji w polskim Internecie. Jury wyróżniło również trzema statuetkami Grand: Człowieka Roku Polskiego Internetu, najlepszą kreację oraz Stronę Roku.
Wszystkie dwie nagrody przyznane w kategorii Administracja Publiczna trafiły w ręce agencji Ideo Sp. z o.o. To ona przygotowała i wdrożyła nową wersję serwisu stat.gov.pl. Główną specjalizacją firmy jest tworzenie serwisów internetowych, jednak w ofercie znajdują się także usługi z obszaru rozwiązań IT, marketingu internetowego oraz e-commerce.

Warto także przypomnieć, że serwis stat.gov.pl złożony jest z aż 22 subserwisów, które połączone są w jeden dzięki wspólnej platformie CMS. Wszystkie portale tworzą spójną i prawidłowo funkcjonującą całość. Serwisy wchodzące w skład grupy GUS są niezwykle często odwiedzane. Rocznie notują one niemal 6 milionów unikalnych użytkowników, którzy generują ponad 12 milionów połączeń pobierając przy tym 44 terabajty danych.

Serwis GUS został przystosowany do wszystkich wymogów określonych przez polskie prawodawstwo. Jest on dostosowany do systemów BIP oraz obsługuje powszechne standardy dostępności takie jak RWD oraz WCAG 2.0. Cały serwis przygotowany został w dwóch różnych wersjach językowych tj. polskiej i angielskiej. Dodatkowo portal został przetestowany pod kątem bezpieczeństwa (przez niezależną firmę), co potwierdziło jego najwyższy poziom zabezpieczeń.

Wielokrotnie spotkaliśmy się z pozytywną oceną zaprojektowanego przez nas portalu. Warto wspomnieć tu chociażby ocenę wystawioną przez przedstawicieli branży interaktywnej, którzy określili go mianem skoku technologicznego. Pozytywne oceny wystawiali także internauci, którzy wielokrotnie na forach i portalach społecznościowych chwalili sposób wykonania serwisu i łatwość dostępu do poszukiwanych informacji. – podsumowuje Ziemowit Michno, Dyrektor Strategiczny, Ideo Sp. z o.o.

Kolejnym istotnym elementem, którzy przyczynił się do przeprowadzenia sprawnego wdrożenia serwisu był niezwykle starannie przygotowany przetarg. Zawierał on bardzo dokładnie sprecyzowane wymagania oraz szczegółową dokumentację.

Kryteria jakim podlegają strony biorące udział w konkursie Webstarfestival to przede wszystkim: funkcjonalność i innowacyjność serwisu, jego prezencja wizerunkowa oraz wygląd graficzny, a także sama zawartość i jej struktura/nawigacja. Nagroda przyznawana przez samych użytkowników pełni rolę swoistego potwierdzenia, że ocena dokonana przez członków Akademii Internetu jest słuszna.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *