Mała kuchnia z wyspą

 Projektowanie niewielkich przestrzeni to zwykle ogromne wyzwanie dla wielu projektantów. Kuchnia jest miejscem, które powinno cechować się przede wszystkim olbrzymią funkcjonalnością, dlatego aranżacja tego właśnie wnętrza jest szczególnie trudna. O ile kuchnia ma duży metraż, można pozwolić sobie na więcej polotu. Jeśli jednak kuchnia jest mała powinniśmy o wiele bardziej uważać na dobierane meble oraz dodatki. Wielu osobom marzy się w dzisiejszych czasach kuchnia z wyspą. Czy jest ona możliwa w małych kuchniach? Jak ją zaaranżować i na co zwrócić największą uwagę?

Funkcjonalne meble

Przede wszystkim mała kuchnia z wyspą powinna być wyposażona w meble o wyjątkowo dużej funkcjonalności. O ile w przypadku dużej kuchni możemy pozwolić sobie na dobór wielu różnych mebli i dodatków, pełniących różne funkcje, o tyle w przypadku małej przestrzeni warto wybierać przede wszystkim te meble i dodatki, które spełniać mogą jednocześnie wiele różnych funkcji.kuchnia z wyspą

Idealne będą w tym przypadku między innymi meble składane i rozkładane. Warto zwrócić tu między innymi uwagę na składane stołki i krzesła barowe, które wcale nie muszą zajmować cennej przestrzeni. Gdy nie są używane można je po prostu odstawić na bok.

Odpowiedni dobór kolorów

Wyspa w kuchni, szczególnie małej, wymaga również odpowiedniego doboru kolorów. Warto przede wszystkim pamiętać o zasadzie, że ciemne barwy optycznie pomniejszają zaś jasne dają wrażenie, że przestrzeń jest większa. Decydując się więc na wyspę w małej kuchni warto wybierać takie kolory jak beż, biel, jasny błękit lub miękkie, pastelowe barwy. Ciemniejsze i żywe kolory mogą natomiast stanowić ciekawy dodatek i interesujące urozmaicenie.

Wyspa w kuchni w stylu minimalistycznym

Do małych przestrzeni idealnie pasuje styl minimalistyczny. Zastosowanie prostych mebli o minimalistycznym wyrazie sprawi, że przestrzeń nie będzie wydawała się aż tak mała, jak jest w rzeczywistości. Minimalistyczna kuchnia będzie doskonale pasować stylem do nowoczesnych mieszkań, w których dobry gust naprawdę się liczy.

Industrialna kuchnia z wyspą

Wyspa w kuchni idealnie komponuje się także ze stylistyką industrialną. Jeśli nasza kuchnia jest mała nie powinniśmy skupiać się na zbyt wielu dodatkach. Lepiej pomyśleć po prostu o meblach stworzonych z naturalnego, starego drewna oraz wyposażonych w ozdobne metalowe uchwyty. Doskonale w małej industrialnej kuchni będzie również prezentował się stylizowany, metalowy żyrandol. Choć styl industrialny kojarzy się przede wszystkim z ciemnymi kolorami, tu powinniśmy mieć na uwadze wprowadzenie jak największej ilości jasnych barw.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *