Koszty wypożyczenia samochodu

Popularność wynajmowania samochodów w wypożyczalniach jest stosunkowo niska w Polsce niż zagranicą, chociaż coraz częściej zaczynamy korzystać z tego typu usług. Wraz z zapotrzebowaniem na te usługi na rynku wzrosła również ilość wypożyczalni, różnią się one czasami pod wieloma względami, jednak to co zazwyczaj łączy je wszystkie to koszty wynajęcia samochodu.

Niestety za wszystko trzeba zapłacić, każdy dodatkowy bajer generuje dodatkowe koszty. Wpływ na cenę wypożyczenia ma z pewnością model samochodu, termin i miejsce wypożyczenia oraz zwrot. Prócz tych podstawowych opłat zazwyczaj dochodzą dodatkowe np. opłata za system nawigacji GPS, fotelik czy podkład dla dziecka, łańcuchy zimowe, DVD, skibox i inne. Podsumowując wszystkie koszty, wychodzi nie mała kwota do zapłacenia, jednak udając się w podróż mamy pewność, że dostaliśmy sprawny samochód, który nie zawiedzie nas na trasie.

Poznałeś już koszty, wiesz już ile będzie kosztował wynajem samochodu, teraz nie możesz zapomnieć o podstawowych formalnościach, których musisz dokonać za nim wyjedziesz z wypożyczalni. Pamiętaj że aby wypożyczyć samochód należy mieć ukończone 21 lat i posiadać prawo jazdy co najmniej od roku. Do podpisania umowy najmu potrzebny Ci będzie z pewnością dowód osobisty lub paszport. Dodatkowo niekiedy w wypożyczalni mogą żądać od Ciebie jakiejś formy zabezpieczenia kaucji, może to być karta kredytowa, przelew na rachunek bankowy lub tez gotówka.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *