Debata prezydencka przed II turą wyborów – sprawdź o czym mówili kandydaci

Debata prezydencka w II turze to jedno z najważniejszych wydarzeń całego okresu wyborczego. Niestety, tym razem dyskusja z prawdziwego zdarzenia się nie odbyła. Zamiast tego Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski wystąpili na osobnych wiecach, które dla niepoznaki nazywają debatą.

Dlaczego w Polsce odbyły się dwie debaty prezydenckie?

Jako pierwsze rozpoczęło się wydarzenie zaplanowane przez Rafała Trzaskowskiego i jego współpracowników. „Arena prezydencka” wystartowała o 20:30 w Lesznie i była transmitowana na żywo w internecie za pośrednictwem mediów społecznościowych kandydata i wspierającej go Koalicji Obywatelskiej.

Z pytaniami wyborców zmierzył się z kolei Andrzej Duda. Zapowiedziana na godzinę 21:00 debata w miejscowości Końskie odbyła się w ramach formuły town hall debate podzielonej na pięć bloków tematycznych.

Jak przebiegała debata prezydencka Andrzeja Dudy?

Jak debata wpłynie na wynik wyborów prezydenckich?

Trudno określić to jednoznacznie. Podobną trudność stanowi wyłonienie jednego, konkretnego zwycięzcy ostatniej przed II turą wyborów debaty. Pozostaje nam wierzyć, że wybrany kandydat spełni swoje obietnice i zadba o losy naszego społeczeństwa.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *