AGD do zabudowy czy wolnostojące?

Podczas urządzania kuchni należy wybrać nie tylko meble, ale i odpowiednie urządzenia AGD. Do wyboru są modele wolnostojące i przeznaczone do zabudowy. Na które lepiej postawić? Jakie są wady i zalety obu rozwiązań?

AGD do zabudowy – nowoczesne i higieniczne

AGD do zabudowy to rozwiązanie bardzo nowoczesne, które doskonale komponuje się z wnętrzami utrzymanymi w stylistyce minimalistycznej czy industrialnej. Fronty, które posiadają jednolitą kolorystykę skutecznie zakrywają wszystkie urządzenia, tworząc idealnie gładką taflę.

AGD do zabudowy

Całość prezentuje się niezwykle estetycznie i elegancko. Dzisiaj pod zabudowę dostępne są już nie tylko lodówki, zmywarki czy piekarniki, ale i kuchenki mikrofalowe czy ekspresy do kawy.

AGD pod zabudowę – tak czy nie?

To rozwiązanie na pewno bardzo funkcjonalne. Wszystkie urządzenia AGD są bowiem umieszczane w tych miejscach, które wydają się być dla nich najbardziej odpowiednie. Piekarnik znajdujący się ponad powierzchnią blatu to świetne rozwiązanie dla osób starszych i tych, które mają dzieci w wieku przedszkolnym. W tym przypadku seniorzy nie muszą schylać się, a dzieciom trudniej jest dosięgnąć do drzwi piekarnika. W dolnej części zabudowy można wówczas umieścić pojemne szafki czy funkcjonalne szuflady. Warto też pamiętać o tym, że w kuchniach do zabudowy o wiele łatwiejsze jest utrzymanie czystości. Wynika to z mniejszej ilości dodatkowych szczelin i zakamarków, w które lubi wnikać brud i kurz, a które są trudnodostępne i trudne do czyszczenia.

Klasyczna kuchnia wolnostojąca

Obecnie wydaje się, że kuchnię z urządzeniami wolnostojącymi trudniej jest dopasować do stylistyki nowoczesnej czy minimalistycznej, ale i w tym przypadku jest sporo ciekawych możliwości aranżacyjnych. Kuchnia wolnostojąca to doskonałe rozwiązanie dla osób, które preferują styl retro i lubią tradycyjne rozwiązania. Okazuje się, że wybór w sklepach w przypadku takiego sprzętu również nie jest mały.

Czy warto postawić na kuchnię wolnostojącą?

Dla wielu osób sporą wadą kuchni wolnostojących jest  brak jednolitości czy ciągłości estetycznej. Taką kuchnię  z pewnością jest też trudniej utrzymać w czystości. Wynika to z występowaniem dużej ilości szpar i zakamarków między szafkami kuchennymi a urządzeniami AGD. Sporą zaletą takiego rozwiązania jest jednak cena. Okazuje się, że urządzenie kuchni wolnostojącej bywa nawet kilka razy tańsze niż ma to miejsce w kuchniach pod zabudowę. Jednak wraz z upływem czasu również i AGD do zabudowy powinno stawać się coraz tańsze i szerszej dostępne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *