Pod namiot w Chorwacji

Sezon wakacyjny w pełni, większość hoteli i pensjonatów ma już zarezerwowane pokoje do jesieni. A Tobie zamarzył się wyjazd i to za granicę? W ciepłe rejony naszego kontynentu? Jeśli jednak obawiasz się, że nie znajdziesz już dla siebie noclegu, ale nie straszne Ci nocowanie pod namiotem, to wycieczka do Chorwacji będzie idealnym rozwiązaniem. Bo o ile w Polsce nocleg pod chmurką jest ryzykowny ze względu na pogodę, tak w Chorwacji jest czystą przyjemnością.

1153112_tentsOsoby, które doświadczyły kempingu w Polsce, najczęściej kojarzą go z brakiem miejsc na polu namiotowym, kradzieżami, wygórowanymi cenami i, delikatnie mówiąc, słabymi warunkami sanitarnymi. To wszystko odstrasza potencjalnych biwakowiczów, którzy mając przed oczami nie najlepszy obraz polskiej turystyki decydują się na wakacje w Czarnogórze, we Włoszech lub innych zakątkach Europy.

Co należy ze sobą zabrać na kemping w Chorwacji? Przede wszystkim grube karimaty oraz dodatkowy komplet śledzi – chorwackie wybrzeże jest kamieniste. Pola namiotowe rzadko wyposażone są w kuchnie, dlatego niezbędna jest własna butla gazowa. Parasol, lub pawilon ogrodowy, w którym skryjemy się przed słońcem. Pamiętajmy także, by namiot rozłożyć w miejscu najbardziej zacienionym, ponieważ poranne słońce potrafi być bardzo męczące.

Wybierając się do Chorwacji, nie musimy rezerwować sobie miejsca na kempingu. Większość pól namiotowych ma obszar mieszczący nawet tysiąc osób, a największy kemping, czyli Park Umag na Istrii to powierzchnia 127 ha i może przebywać na nim ok. 6000 osób. Kempingi są podzielone na kategorie i oznaczone gwiazdkami, a ich ilość zależy od rodzaju i wyposażenia. Należy także pamiętać, że na terenie Chorwacji rozbijanie namiotów lub postój auto-przyczep i przyczep kempingowych poza wyznaczonymi do tego miejscami jest surowo zabronione.

Kempingów w Chorwacji nie można w żaden sposób porównać do polskich pól namiotowych. Chorwackie pola są, niestety często w przeciwieństwie do naszych, czyste, zadbane i przede wszystkim bezpieczne. A i pogoda w Chorwacji bardziej zachęca do pobytu tam i noclegu pod namiotem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *