Jak ukryć niechciany tatuaż? Przegląd dostępnych metod

Tatuaże stały się w ostatnich latach niezwykle popularne, szczególnie wśród młodych ludzi. Wszechobecny ich sprawia bardzo często, że i w naszych głowach pojawia się pragnienie posiadania dzieła sztuki na własnej skórze. Życie jednak lub płatać figle i zdarza się, że wygląd pracy rozminie się nieco z naszym wyobrażeniem o niej.

Co wtedy zrobić? Czy już do końca życia musimy eksponować naszą pomyłkę lub niewprawioną rękę artysty? Okazuje się, że nie. Współcześnie oferuje się nam kilka rozwiązań – od tych nieinwazyjnych, które pochłaniają sporo czasu aż po te bardziej poważne, wiążące się z wizytą w profesjonalnym salonie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tych metodach zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Maskowanie

Zakrycie tatuażu za pomocą kosmetyków mocno kryjących to prawdopodobnie najłatwiejszy skuteczny sposób na zakrycie rysunku na skórze. Niewątpliwie wymaga dużego nakładu pracy i czasu (w zależności od rozmiaru i lokalizacji) ale daje zadowalające efekty. W internecie znaleźć można wiele polecanych do tego kosmetyków. Zamaskowanie tatuażu nie nastręcza większych problemów. Dzień lub dwa przed jego wykonaniem zalecany jest delikatny peeling zakrywanego miejsca. Przystępując do czynności właściwej – wklepujemy palcami podkład w tatuaż i zasypujemy go sypkim pudrem. W razie potrzeby czynność można kilka razy powtórzyć i na koniec użyć utrwalacza do makijażu.

Plastry maskujące

Jest to inny, niewątpliwie bardzo łatwy sposób. Niestety, sprawdzi się jedynie w przypadku niewielkich tatuaży. Plastry wykorzystywane przy tym zabiegu można kupić w aptece za kilkanaście złotych. Są to te same produkty, których używamy by ukryć przebarwienia, nieestetyczne wypryski lub blizny.

Laserowe usuwanie tatuażu

Laserowe usuwanie tatuażu to jedna z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod – oprócz czarnych stało się także możliwe pozbycie się tatuażu wykonanego barwnym tuszem. Usuwanie polega na działaniu laserem na komórki w których znajduje się pigment i niszczenie ich. Efektem jest stopniowe wchłanianie zniszczonych komórek przez układ limfatyczny i usunięcie z organizmu. Na miejsce zniszczonych nabudowane są nowe.

W przypadku chęci wykonania tego zabiegu warto jednak wybrać profesjonalną klinikę, mającą doświadczenie w interesującej nas technice. Jakie metody stosuje się przy laserowym usuwaniu tatuażu?

  • Laser PicoSure Cynosure – dzięki unikalnej długości fali zaliczany jest do najskuteczniejszych (także w przypadku tatuaży wielokolorowych) i najbezpieczniejszych, ryzyko powstania blizn w przypadku tego lasera jest niewielkie.
  • Laser RevLite – tańsza alternatywa mająca zastosowanie w przypadku czarnego pigmentu, polecana dla osób, które chcą jedynie rozjaśnić obecny tatuaż i przykryć go kolejnym
  • Platforma Harmony XL Pro – umożliwia drobne korekcje tatuażu bez likwidacji całego wzoru
  • Fraxel Re:Pair – stosowany w przypadkach najtrudniejszych do jakich zalicza się m.in biały tusz użyty w tatuażu

Obecny rozwój technologiczny pozwala nam na zabiegi o których kilkadziesiąt temu nie mogliśmy nawet marzyć. Tatuaż nie musi być już pamiątką na całe życie i smutnym wspomnieniem spontanicznych decyzji. Przy pomocy ekspertów jesteśmy w stanie pożegnać się z nim na zawsze. Pamiętajmy jednak, by w przyszłości możliwie rozważnie podejmować decyzje o stałych modyfikacjach. Oszczędzi nam to z pewnością sporo stresu i innych przykrych emocji.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *