Bezpieczne płatności internetowe Paybynet z gwarancją KIR. Płać bezpiecznie w sieci kartą lub przelewem!

bezpieczne płatności internetowe

Rynek płatności elektronicznych to jeden z tych segmentów polskiej gospodarki, który od lat charakteryzuje się ogromnym potencjałem rozwojowym. Jednak wraz ze wzrostem ilości oraz wartości takich transakcji, rośnie również zagrożenie związane z przelewami wykonywanymi drogą elektroniczną. Bezpieczeństwo płatności w sieci zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest bez wątpienia odpowiedni system płatności elektronicznych.

Rozmiar oraz zakres procederów zaliczanych do zjawiska tzw. cyberprzestępczości już dawno wyszedł poza miary prawno-karne, zyskując nowy wymiar – gospodarczo-społeczny. Obecnie płatności elektroniczne dokonuje się najczęściej za pomocą karty płatniczej oraz poleceń przelewu (tradycyjny przelew bankowy lub tzw. pay-by-link). Niestety, nowe metody płatności elektronicznych stają się również coraz powszechniej wykorzystywane do popełniania przestępstw. Dlatego też głównym celem podmiotów oferujących usługi z zakresu płatności elektronicznych powinno być nie tylko przyspieszenie i uproszczenie całego procesu zapłaty, ale przede wszystkim zapewnienie transakcjom internetowym maksymalnego poziomu bezpieczeństwa.


Bezpieczniej niż w rzeczywistości

Wbrew powszechnie panującej opinii transakcje dokonywane drogą elektroniczną są bezpieczne, paradoksalnie o wiele bezpieczniejsze od tych dokonywanych w rzeczywistości pozawirtualnej. Przykładem są bezpieczne płatności internetowe w systemie Paybynet, wdrożone w 2007 roku przez KIR. System pozwala na dokonywanie płatności elektronicznych bezpośrednio z konta użytkownika na konto sklepów internetowych oraz placówek administracji publicznej. Oprócz poleceń przelewów usługa Paybynet obsługuje także transakcje dokonywane w sieci za pomocą kart płatniczych.


Bezpieczeństwo gwarantowane instytucjonalnie

Bezpieczne płatności internetowe Paybynet to usługa typu pay-by-link, która została oparta na infrastrukturze międzybankowego systemu rozliczeniowego Elixir. Takie rozwiązanie pozwala na wykonanie przelewu bezpośrednio z konta kupującego na rachunek e-sklepu lub urzędu, bez konieczności zatrzymywania pieniędzy w podmiotach pośredniczących. Informacja o płatności elektronicznej trafia natychmiast do sklepu, a rozliczenie całej płatności gwarantuje KIR. Paybynet to jedyna usługa szybkich płatności internetowych w Polsce, której bezpieczeństwo zapewnia instytucja będąca częścią sektora bankowego.


Bezpieczne płatności internetowe

Dzięki temu, że płatności internetowe Paybynet są zawsze realizowane w schemacie przelewu bezpośredniego, system na żadnym etapie realizacji transakcji nie ma styczności z danymi klientów sklepu. Dane osobowe konsumentów nie są widoczne, ani też w żaden sposób gromadzone w systemie Paybynet.

Aby zapłacić w sieci za pośrednictwem usługi Paybynet, wystarczy wybrać w sklepie internetowym lub urzędzie formę płatności „Paybynet”, a następnie zalogować się do własnej bankowości internetowej i zaakceptować płatność. Transakcja zostanie zrealizowana w zaledwie kilka sekund. Płatności przez internet Paybynet to szybki, niezawodny i najbezpieczniejszy sposób płacenia za towary i usługi w sieci.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *