Jak sprawić radość naszemu pupilowi?

Wchodząc do sklepu zoologicznego naszym oczom każdorazowo ukazują się niezliczone ilości fantastycznych i kolorowych zabawek dla psów. Tak ogromny wybór może być dla nas nieco przytłaczający, dlatego z myślą o właścicielach czworonogów, którzy nie wiedzą na jakie zabawki zdecydować się dla swojego pupila powstał właśnie ten krótki artykuł.

Zabawki dla psa – które będą najlepsze?

Zabawki dla psa, jakie znajdziemy w sklepach będą przeznaczone zarówno dla samodzielnej zabawy naszego pupila, jak i takiej, w której niezbędny będzie nasz udział. Są one zatem również doskonałym sposobem na zajęcie jego uwagi, jeśli w danym momencie brakuje nam czasu i nie jesteśmy w stanie poświęcić go na zabawę z naszym czworonogiem. Dzięki takiej zabawce pies może pogodzić się po części z koniecznością zajęcia się samym sobą i w złości nie zniszczy naszego mieszkania. Pamiętajmy jednak, że kontaktu z właścicielem nigdy nie zastąpi nawet najlepsza zabawka, dlatego starajmy się znaleźć w ciągu dnia czas również dla swojego zwierzaka. Wiele możliwości na wspólne zabawy dają nam właśnie gadżety, które znajdziemy w sklepach.

Jaką zabawkę wybrać dla psa?

Zabawki w sklepach zoologicznych przeznaczone są dla różnego typu czworonogów. Co to w zasadzie oznacza? Nie mówimy tu o rzeczach oczywistych takich, jak wielkość psa. Wiadomym jest, że małemu ratlerkowi nie damy takiej samej zabawki, jak dużemu retrieverowi. Choćby ze względu właśnie na ich masę. Jednak nie tylko ona będzie się liczyć przy wyborze zabawki, ale również ich styl, jaki preferują w samej zabawie. Niezależnie od wieku praktycznie wszystkie psy uwielbiają bawić się ze swoimi właścicielami. Gadżety, które kupują z myślą o nich powinny odpowiadać ich naturalnym potrzebom.

Dla maluchów

Szczególną grupę zabawek będą stanowiły te przeznaczone dla najmniejszych psów, czyli szczeniaków. Zabawki dla najmłodszych piesków nie mogą mieć ostrych i twardych końców, gdyż może to doprowadzić do nieumyślnego uszkodzenia malucha. Zadbajmy o to, aby zabawki wybierane dla nich nie posiadały małych elementów, które szczeniak może wyjąć i połknąć – co w skrajnych przypadkach może nawet spowodować zadławienie. W okresie, gdy u szczeniaka pojawiają się pierwsze ząbki, zrezygnujemy z zabaw w przeciągnie. Tego typu aktywności mogą spowodować ból u malucha. Dla szczeniaków idealne będą zabawki z gumy, które zaspokoją jego potrzebę gryzienia.

W przypadku dorosłych psów będziemy mieli znacznie większy wybór. W zależności od tego, co nasz pies lubi może zdecydować się na piłki tenisowe, frisbee, gryzaki, czy – zabronione w wieku szczenięcym – sznury do przeciągania.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *