Czy szczyt pandemii koronawirusa w Polsce mamy już za sobą?

Od blisko dwóch miesięcy zmagamy się z trudną sytuacją, która wynika ze światowej epidemii koronawirusa. Od dłuższego czasu liczba zachorowań w Polsce rośnie na równym poziomie. Zatem kiedy możemy spodziewać się szczytu zachorowań, a następnie jego szybkiego spadku?

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce

Na początek chcieliśmy Państwu zaprezentować stronę internetową, na której możemy na bieżąco sprawdzać liczbę zachorowań w naszym kraju. Link do niej znajdziecie tutaj. Jest to sprawdzone źródło informacji, dzięki któremu możemy być na bieżąco ze statystykami.

Obecnie mamy potwierdzone już ponad 10 000 zachorowań w Polsce. Jest to znaczna liczba, jednak biorąc pod uwagę kraje sąsiedzkie to można powiedzieć, że epidemia u nas przebiega bardzo łagodnie.

Kiedy szczyt pandemii w Polsce?

Ciężko jest dokładnie prognozować przebieg pandemii, zwłaszcza kiedy możliwe, że jesteśmy w jej szczycie. Specjaliści nie są zgodni jeśli chodzi o konkretny termin, natomiast są całkowicie pewni, że wszystko zależy od społeczeństwa oraz dostosowania się do ograniczeń i zachowania odpowiednich środków ostrożności. Tylko w ten sposób można skutecznie zahamować i zatrzymać rozwijającą się epidemię.

Kiedy liczba zachorowań zacznie spadać?

Jutro? Za tydzień? A może dopiero w drugiej połowie roku? Tak na prawdę wszystko znów zależy od nas. Jeśli będziemy w stanie zachować wszelkie środki ostrożności w odpowiednim stopniu to bardzo możliwe, że liczba chorych zacznie spadać w ciągu następnych kilku tygodni.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *