Co ciekawego w Wejherowie?

Wejherowo to miasto położone w województwie pomorskim, blisko morza i takich miast jak Gdańsk i Gdynia. Ze względu na dogodne położenie, wspaniałą architekturę i ciekawą historię Wejherowo jest miastem bardzo często odwiedzanym przez turystów.

1410519_oceanMiasto zostało założone w  XVII wieku, posiada bogatą historię, i skrywa wiele ciekawych miejsc i zabytków. Wszelkie dotyczące turystyki  informacje Wejherowo popularyzuje, aby dokładnie przedstawić zalety i atrakcje turystyczne.

W Wejherowie można znaleźć budowle o różnej architekturze, zarówno sakralnej jak i świeckiej.  Na uwagę zasługuje  Kościół Trójcy Przenajświętszej  oraz Kościół Klasztorny pw. Św. Anny który zachował swoją świetność z XVII wieku. Zabytki te można powiedzieć że przetrwały niemalże w formie nienaruszonej.

Bardzo ciekawym kompleksem, zasługującym na szczególną uwagę, którą przez cały rok odwiedzają nie tylko pielgrzymi ale i turyści jest Kalwaria Wejherowo. Kalwaria liczy 26 kościołów i kaplic, które symbolizują stacje Męki Pańskiej. Kościoły i kaplice zostały wybudowane na wzgórzach, co ma wynikać z tradycji Jerozolimy, a cały szlak kalwaryjski liczy aż 4,6 km. Każda kolejna stacja nosi nazwę nawiązującą do Męki Pańskiej, co oddaje charakter kalwarii, a jest ona jedną z najstarszych w Polsce.

Mówiąc o zabytkach i architekturze Wejherowa nie można pominąć także budowli świeckich. Z takich obiektów, które również cieszą się zainteresowaniem turystów jest ratusz, obecna siedziba władz miasta. Mimo że obiekt nie przetrwał upływu czasu w formie oryginalnej i z biegiem lat mury budynku musiały zostać wzniesione jeszcze raz to całość zgodna jest z pierwowzorem z XVII wieku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *