Nowoczesna książka

Technologia towarzyszy nam wszędzie. Kilkuletnie dzieci posiadają i doskonale obsługują zaawansowane pod względem możliwości telefony komórkowe, biegle korzystają z komputera i Internetu. Sprawiło to, że dotychczasowe metody nauczania tracą powoli na znaczeniu i coraz częściej są zastępowane ebookami.

 

Czym są ebooki? Jest to treść zapisana w formie elektronicznej i przeznaczona do odczytania przy pomocy odpowiednich urządzeń z przygotowanym do tego celu oprogramowaniem. Można je mieć zatem zawsze przy sobie i pozbyć kilku problemów, które dotyczyły książek tradycyjnych. Po pierwsze nie musimy pamiętać o terminach – godzinach pracy biblioteki, terminie oddania książki. Nie musimy też obawiać się, czy dana książka będzie dostępna akurat wtedy, gdy wybieramy się po nią. W ogóle nie musimy wychodzić z domu! Wystarczy wysłanie wiadomości sms albo dokonanie przelewu i interesująca nas książka jest do pobrania na nasz komputer, tablet czy smartfon. Mobilność eksiążki sprawia, że pasjonaci czytania, którzy często podróżują, będą zachwyceni możliwościami tej innowacji. Za niewielkie – w porównaniu do tradycyjnej książki – pieniądze, mogą mieć oni jednocześnie ze sobą wiele tomów ulubionych książek, bez względu na to, dokąd i czym będą podróżować. Dodatkową zaletą książek elektronicznych jest możliwość przeszukiwania ich pod kątem interesujących nas fraz – dzięki temu nie musimy zapamiętywać, na której stronie skończyliśmy czytać, zaginać kartek, czy szukać zakładek. Książki elektroniczne uwalniają nas także od jeszcze jednego problemu – uszkodzeń książki. Oryginał zawsze w postaci nienaruszonej znajduje się na serwerze, dzięki czemu nie ma możliwości usunięcia czy uszkodzenia tekstów.

Książki dla fizjoterapeutów

Książki dla fizjoterapeutów

W związku z powyższymi pozytywnymi aspektami książek elektronicznych nie należy się dziwić, dlaczego znajdują one coraz większą rzeszę sympatyków. Oczywiście tradycjonaliści, dla których najważniejsza jest możliwość wzięcia do ręki ciężkiego tomu ulubionej książki, one nie przekonają. Jednak tych czytelników, którzy ponad wszystko cenią sobie treść a nie formę, ebooki to rozwiązanie idealne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *