Najpopularniejsze marki cygar

Niemal każdy słyszał o Kubie i jej flagowym produkcie – cygarach. Od niepamiętnych czasów to ta wyspa uchodzi za najlepszego producenta tych wyrobów tytoniowych, będących synonimem luksusu.

cygaraKubańskie cygara znane są jako wysokiej jakości produkty, wytwarzane zgodnie z wieloletnią tradycją, bez dodatków chemicznych, konserwantów, jedynie z liści tytoniowych. Do najsłynniejszych rodzajów cygar należą m.in.: Cohiba, Cuaba, czy Trynidad.
Cohiba – te cygara aż do początku lat 80-tych nie były dostępne w wolnej sprzedaży. Przygotowywanie są według ścisłej receptury. Liście tytoniu po zebraniu przez 3 lata przechowywane są w specjalnych dębowych beczkach. Przez ten czas stają się miękkie i zyskują szczególny, charakterystyczny dla nich zapach. Długi czas oczekiwania wpływa na liczbę produkowanych cygar, których rocznie wytwarza się jedynie około 2 miliony sztuk, co oczywiście ma wpływ na ich niemałą cenę.

Z kolei Cuaba to marka po raz pierwszy zaprezentowana przez Habanos w roku 1996 w Londynie i promowane jako powrót do starej kubańskiej tradycji. Nawiązują kształtem produkty będące na rynku w XIX wieku. Pakowane są w pudełkach po 25 sztuk. Poza tym wyróżnia je kolor jasnobrązowy i charakterystyczny aromat. Obecnie najpopularniejsze są w Wielkiej Brytanii.

Trynidad, również popularna marka została wypuszczona na rynek również w XX wieku. Początkowo znane były jako wysokiej jakości podarunki dla zaprzyjaźnionych z kubańskimi władzami dygnitarzy. Na rynek weszły również w latach 80-tych. Słyną ze swojego charakterystycznego kształtu – są długie i cienkie, połyskującego ciemnobrązowego koloru i wyrazistego smaku. Podczas produkcji tych cygar wykorzystywany jest specjalny tytoń z najlepszych plantacji.
Mimo iż, od kilkudziesięciu lat nie ma większych problemów z dostępnością kubańskich cygar, to i tak w dalszym ciągu cieszą się opinią luksusowych produktów. Ze względu na wysoką cenę, w porównaniu do pozostałych wyrobów tytoniowych nadal pozostają synonimem luksusu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *