Jak kupować perfumy?

Każda kobieta uwielbia przyjemne zapachy kosmetyków, dlatego na toaletce stoi często więcej niż jeden flakon perfum. Drogerie oferują szeroki wybór wód toaletowych i perfum w wielu nutach zapachowych, jednak nie każdy wie, jak właściwie kupować perfumy.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że perfumy na każdej skórze pachną inaczej, dlatego nawet jeśli podoba nam się zapach koleżanki to nie warto kupować go w ciemno, bez wypróbowania perfum na sobie. Udając się do perfumerii spryskujemy wyłącznie czyste miejsca na skórze, a więc nie na szyi, jeśli rano użyliśmy tam innych perfum, ani nie na nadgarstku, jeśli w ciągu dnia smarowaliśmy dłonie kremem do rąk. Większość z drogerii udostępnia papierowe paski testowe, na których można próbować zapach perfum, jednak trzeba liczyć się z tym, że w kontakcie ze skórą woń może być nieco zmieniona. Nie sposób też podczas jednych zakupów w sklepie kosmetycznym wypróbować kilkunastu zapachów, ponieważ jednorazowo jesteśmy w stanie obiektywnie ocenić tylko trzy z nich. Chyba, że kupujemy je w profesjonalnej perfumerii, gdzie klienci mają do dyspozycji ziarna świeżo zmielonej kawy, które neutralizują wąchane zapachy. Jeśli ciągle używamy jednego, sprawdzonego zapachu to lepiej zaopatrywać się w sklepach internetowych, ponieważ każda perfumeria internetowa sprzedaje je taniej niż w tradycyjnych, markowych sklepach stacjonarnych.

Kupując perfumy dla kobiet nie warto wybierać ich pod wpływem impulsu- reklamy, przeceny, czy gustownego opakowania. Zapach dostosowujemy przede wszystkim do swojej osobowości. I tak osoby energiczne i optymistycznie nastawione do życia chętnie sięgają po świeże zapachy, zaś panie spokojne wolą perfumy kwiatowe. Zauważono też, że brunetkom lepiej pasują perfumy damskie z nutą owocową, korzenną i orientalną, zaś osobom z jasną karnacjom poleca się słodsze zapachy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.