Łazienka w stylu angielskim

Jak wyobrażamy sobie angielską łazienkę? Zdecydowanie towarzyszą jej jasne kolory charakterystyczne dla monarchii. Nie może zabraknąć również drewnianych elementów oraz mosiężnych dodatków. O to kilka pomysłów dla łazienki w angielskim stylu.

Syria, Ceramika DominoKażdy, kto chociaż raz był w Anglii spotkał się z fenomenem dwóch kranów. Z jednego mamy dostęp do ciepłej natomiast z drugiego do zimnej wody co wydaje się być rozwiązaniem niezwykle niepraktycznym. Niefunkcjonalnym jest również zakaz montażu gniazdek elektrycznych w łazience, jednak aranżując to pomieszczenie w brytyjskim stylu nie musimy być aż tak radykalni. Wystarczy dostosować się do kilku podstawowych zasad.

Angielska łazienka powinna być elegancka i romantyczna. Jednak dla rodowitego Brytyjczyka bardzo ważna jest również historia i tradycja, dlatego nie tylko tu, ale w całym mieszkaniu znajdziemy odwołania do kultury narodowej. Białe kafelki, bądź boazeria na ścianach, drewniane wstawki i dodatki mające na celu podkreślenie stylu retro, a często nawet rury odpływowe jako ozdoba. Tak właśnie wygląda łazienka w tradycyjnym angielskim domu. Towarzyszą jej raczej jasne barwy, takie jak biel, błękit czy pudrowy róż podkreślone naturalnym światłem.

Ze względu na monarchiczny ustrój panujący w tym kraju w brytyjskich aranżacjach przeplata się królewski motyw. Ciężkie zasłony, mosiężne lustra, złote płytki ceramiczne oraz antyczne wanny to również charakterystyczna cecha brytyjskiej łazienki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *